آرتا معلم
آموزشی فرهنگی و خبری
درباره

هدیه باغبان به آینده، باغی است که پرورش داده است؛ یک نویسنده کتاب هایش را برای نسل آینده به جا می گذارد و یک نقاش، نقاشی هایش را و یک معلم،زندگی اش را در افکار و اعمال شاگردانش، ادامه می دهد. این نتیجه زندگی و سهم کوچک ولی فناناپذیر وی است.

بهنام شیرزاده

دبیر آموزش و پرورش

جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
ارسال شده در دوشنبه ۲۸ آذر۱۳۹۰ ساعت 22:0 توسط بهنام شیرزاده

دانشجويان دانشگاه فرهنگيان متعهد خدمت مي شوند
خبرگزاري فارس: سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) وزارت آموزش و پرورش از شناسايي 40 چالش مهم در زمينه هاي مختلف مراكز تربيت معلم خبر داد و گفت: پس از راه اندازي دانشگاه ويژه فرهنگيان، پذيرفته شدگان در اين دانشگاه در دوره هاي چهار ساله تحصيل مي كنند و متعهد خدمت نيز خواهند شد.
خبرگزاري فارس: شناسايي 40 چالش در تربيت معلم/متعهد خدمت شدن پذيرفته شدگان دانشگاه فرهنگيان
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، اسدالله اسدي گرمارودي، سرپرست مجتمع آموزش عالي پيامبر اعظم (ص) امروز در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر مراكز تربيت معلم كه با حضور وزير آموزش و پرورش در مركز تربيت معلم نسيبه تهران در حال برگزاري است، با اشاره به شناسايي و احصاء 40 چالش مهم در زمينه‌هاي مختلف در مراكز تربيت معلم اظهار داشت: با توجه به اين مسئله اتاق‌هاي فكر مختلفي جهت رفع اين چالش‌ها تشكيل شده و فعاليت‌هاي متنوعي در آنها صورت گرفته است.
وي، به تجهيز زيرساخت‌هاي تحت وب مراكز تربيت معلم براي استقرار دانشگاه ويژه فرهنگيان اشاره كرد و افزود: امسال 2 هزار و 682 معلم ديپلمه را در دوره‌هاي كارداني و بيش از 17 هزار نفر از معلمان را در دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته پذيرش كرده‌ايم همچنين در حال حاضر به طور كلي 36 هزار و 805 دانشجو در مراكز تربيت معلم كشور مشغول به تحصيلند.
اسدي گرمارودي ادامه داد: با برنامه‌ريزي صورت‌گرفته اجازه جابه‌جايي دانشجويان از يك مركز به مراكز ديگر با ملاك حداقل 15 نفر براي يك كلاس فراهم شده است.
* طراحي دوره‌هاي 4 ساله در دانشگاه ويژه فرهنگيان
*تدوين 23 عمليات براي مقدمه‌سازي استقرار دانشگاه
سرپرست مجتمع عالي پيامبر اعظم (ص) با اشاره به تصويب اساسنامه دانشگاه ويژه فرهنگيان در شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان كرد: تلاش اساسنامه اين است كه دانشجويان جذب‌شده در اين دانشگاه به صورت متعهد خدمت جذب شوند همچنين دوره‌هاي 4 ساله براي مراكز تربيت معلم طراحي مي‌شود و در دوره‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا نسبت به مؤلفه‌هاي تربيتي نگاهي ويژه‌ خواهد شد.
وي از رفع مشكل 3 هزار و 900 دانشجوي ورودي سال 88 مراكز تربيت معلم و نيز رفع مشكل ساير دانشجويان اين مراكز كه مشكل خدمت سربازي دارند، خبر داد و گفت: 32 عمليات براي مقدمه‌سازي استقرار دانشگاه ويژه فرهنگيان در نظر گرفته‌ايم كه به مرور زمان اجرا خواهد شد.